K164CIL25MCAZNT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
K164CIL25MCAZNT
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 16BIT ROMLESS 80MQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Core Processor :
C166
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 8x10b
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Number of I/O :
59
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
4K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.75V ~ 5.5V