SST89E516RD2-40-I-NJE-NXX
Part Number:
SST89E516RD2-40-I-NJE-NXX
Description:
IC MCU 8BIT 72KB FLASH 44PLCC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Program Memory Size :
72KB (72K x 8)
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
44-PLCC (16.59x16.59)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V