TC297TY128F300SBBKXUMA1
Part Number:
TC297TY128F300SBBKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Core Size :
32-Bit Tri-Core
Data Converters :
A/D 60x12b, 10 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
384K x 8
Number of I/O :
263
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
8MB (8M x 8)
RAM Size :
2.75M x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V