MB91213APMC-GS-185K5E1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
MB91213APMC-GS-185K5E1
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT 544KB MROM 144LQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, LINbus, SPI, UART/USART
Core Processor :
FR60Lite RISC
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 32x10b
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
118
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
144-LQFP
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
544KB (544K x 8)
Program Memory Type :
Mask ROM
RAM Size :
24K x 8
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V