SAF-TC1115-L150EB BB
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
SAF-TC1115-L150EB BB
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, FIFO, I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
72
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
208-LBGA
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
144K x 8
Speed :
150MHz
Supplier Device Package :
P-LBGA-208-2
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.43V ~ 1.58V