PIC18LF26J53T-I/SS
Part Number:
PIC18LF26J53T-I/SS
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 10x10b/12b
Number of I/O :
22
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
64KB (32K x 16)
RAM Size :
3.8K x 8
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 2.75V