TC237L32F200SABLXUMA1
Part Number:
TC237L32F200SABLXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 292LFBGA
Connectivity :
CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 24x12b SAR
EEPROM Size :
128K x 8
Number of I/O :
120
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
292-LFBGA
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
RAM Size :
192K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V