SAK-TC264DE-40F200N BC
Part Number:
SAK-TC264DE-40F200N BC
Description:
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Core Size :
32-Bit Dual-Core
Data Converters :
A/D 43x12b SAR, Sigma-Delta
EEPROM Size :
16K x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
2.5MB (2.5M x 8)
RAM Size :
240K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-144-22
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V