SAK-TC223S-12F133F AB
Part Number:
SAK-TC223S-12F133F AB
Description:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100TQFP
Connectivity :
CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 24x12b SAR
EEPROM Size :
128K x 8
Number of I/O :
78
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
100-TQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
1MB (1M x 8)
RAM Size :
96K x 8
Speed :
133MHz
Supplier Device Package :
PG-TQFP-100-23
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V