LM3S9D92-IBZ80-A2
Part Number:
LM3S9D92-IBZ80-A2
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA
Data Converters :
A/D 16x12b
Number of I/O :
65
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
108-LFBGA
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
108-BGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.235V ~ 1.365V