DF2328VF25IVTR
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
DF2328VF25IVTR
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128QFP
Manufacturer :
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
SCI, SmartCard
Core Processor :
H8S/2000
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
86
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
128-BFQFP
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
8K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
128-QFP (14x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V