SAF-XC164KM-16F20F BA
Part Number:
SAF-XC164KM-16F20F BA
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Number of I/O :
47
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-LQFP
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-64-4
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V ~ 2.7V