LM3S1Z16-IQR50-C3T
Part Number:
LM3S1Z16-IQR50-C3T
Description:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
RAM Size :
6K x 8
Speed :
50MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.08V ~ 1.32V