XC226756F66LACKXUMA1
Part Number:
XC226756F66LACKXUMA1
Description:
IC MCU 16/32B 448KB FLSH 100LQFP
Data Converters :
A/D 16x8/10b
Number of I/O :
75
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Peripherals :
DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Program Memory Size :
448KB (448K x 8)
RAM Size :
34K x 8
Speed :
66MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-100-3
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V