LM3S828-IGZ50-C2T
Part Number:
LM3S828-IGZ50-C2T
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN
Connectivity :
I²C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
28
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
48-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V