LM3S9781-IQC80-C5T
Part Number:
LM3S9781-IQC80-C5T
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Number of I/O :
65
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
64K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
100-LQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.235V ~ 1.365V