MC68332ACPV16
Part Number:
MC68332ACPV16
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V