PIC32MX230F256D-50I/TL
Part Number:
PIC32MX230F256D-50I/TL
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44VTLA
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 13x10b
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VFTLA Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
44-VTLA (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V