MB91213APMC-GS-195K5E1
Part Number:
MB91213APMC-GS-195K5E1
Description:
IC MCU 32BIT 544KB MROM 144LQFP
Connectivity :
CANbus, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 32x10b
Number of I/O :
118
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Peripherals :
DMA, WDT
Program Memory Size :
544KB (544K x 8)
RAM Size :
24K x 8
Speed :
40MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V