MB91247SZPFV-GS-113K5E1
Part Number:
MB91247SZPFV-GS-113K5E1
Description:
IC MCU 32BIT 128KB MROM 144LQFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, LINbus, UART/USART
Data Converters :
A/D 32x8/10b
Number of I/O :
120
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Peripherals :
DMA, LCD, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
32MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.5V ~ 5.5V