HD6417727X100CV
Part Number:
HD6417727X100CV
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 240HQFP
Connectivity :
FIFO, SCI, SIO, SmartCard, USB
Core Processor :
SH-3 DSP
Data Converters :
A/D 6x10b; D/A 2x8b
Number of I/O :
104
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
Peripherals :
DMA, LCD, POR, WDT
Product Status :
Active
RAM Size :
32K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6V ~ 2.05V