HD6417750SX167V
Part Number:
HD6417750SX167V
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP
Connectivity :
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Core Processor :
SH-4
Number of I/O :
28
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
Peripherals :
DMA, POR, WDT
RAM Size :
24K x 8
Speed :
167MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6V ~ 2V