XC2289I136F128LRAAKXUMA1
Part Number:
XC2289I136F128LRAAKXUMA1
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, FlexRay, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 28x12b
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Peripherals :
DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
1MB (1M x 8)
RAM Size :
90K x 8
Speed :
128MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-144-13
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V