LM3S1F11-IBZ50-A1T
Part Number:
LM3S1F11-IBZ50-A1T
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA
Connectivity :
EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Data Converters :
A/D 8x12b
Number of I/O :
67
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
108-LFBGA
Program Memory Size :
384KB (384K x 8)
RAM Size :
48K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
108-BGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.235V ~ 1.365V