XC2361E136F128LRAAKXQMA1
Part Number:
XC2361E136F128LRAAKXQMA1
Description:
IC MCU 16BIT 100LQFP
Data Converters :
A/D 16x12b
Number of I/O :
75
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Product Status :
Last Time Buy
Program Memory Size :
1.06MB (1.06M x 8)
RAM Size :
98K x 8
Speed :
128MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V