CY8C21234-24SXI
Part Number:
CY8C21234-24SXI
Description:
M8C SERIES MICROCONTROLLER IC 8-
In Stock:
515
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 28x8b
DigiKey Programmable :
Verified
Number of I/O :
12
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
8KB (8K x 8)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
16-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.25V