SAK-TC234LP-32F200N AC
Part Number:
SAK-TC234LP-32F200N AC
Description:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144TQFP
Connectivity :
CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 24x12b SAR
EEPROM Size :
128K x 8
Number of I/O :
120
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
RAM Size :
192K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-TQFP-144-27
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V