SAL-TC233L-32F200N AC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
SAL-TC233L-32F200N AC
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100TQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 24x12b SAR
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
128K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
78
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
100-TQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
192K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-TQFP-100-23
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V