SAK-TC275TC-64F200W CA
Part Number:
SAK-TC275TC-64F200W CA
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Core Size :
32-Bit Tri-Core
Data Converters :
A/D 48x12b SAR, Sigma-Delta
EEPROM Size :
24K x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
176-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
4MB (4M x 8)
RAM Size :
424K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-176-22
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 5.5V