MC68376BGVAB25
Part Number:
MC68376BGVAB25
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
Data Converters :
A/D 16x10b
Number of I/O :
18
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
160-BQFP
RAM Size :
7.5K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
160-QFP (28x28)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.75V ~ 5.25V