R5S76700D133BG
Part Number:
R5S76700D133BG
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256FBGA
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I²C, Host Interface, FIFO, SCI, SD, Serial Sound, Stream, USB
Core Size :
32-Bit
Number of I/O :
94
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
256-FBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
32K x 8
Speed :
133MHz
Supplier Device Package :
256-FBGA (17x17)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.1V ~ 3.5V