LM3S5G31-IBZ80-A2T
Part Number:
LM3S5G31-IBZ80-A2T
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Number of I/O :
67
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
108-LFBGA
Program Memory Size :
384KB (384K x 8)
RAM Size :
64K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
108-BGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V