Z8F021AHJ020EG
Part Number:
Z8F021AHJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28SSOP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.173", 4.40mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V