Z8F082ASJ020SG
Part Number:
Z8F082ASJ020SG
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC
Data Converters :
A/D 8x10b
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V