Z8F042APH020SG
Part Number:
Z8F042APH020SG
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP
Data Converters :
A/D 7x10b
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V