Z8F081APJ020EG
Part Number:
Z8F081APJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
28-DIP (0.600", 15.24mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V