Z8F012AQB020SC
Part Number:
Z8F012AQB020SC
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8QFN
Data Converters :
A/D 4x10b
Number of I/O :
6
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Product Status :
Obsolete
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
8-QFN (5x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V