Z8F042AHH020SC00TR
Part Number:
Z8F042AHH020SC00TR
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP
Data Converters :
A/D 7x10b
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V