Z8F6421VN020EC00TR
Part Number:
Z8F6421VN020EC00TR
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
31
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V