PIC17C44T-25/L
Part Number:
PIC17C44T-25/L
Description:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC
Connectivity :
UART/USART
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
454 x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
44-PLCC (16.59x16.59)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 6V