PIC17C44T-16I/PQ
Part Number:
PIC17C44T-16I/PQ
Description:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-QFP
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 6V