PIC17C44-16E/PQ
Part Number:
PIC17C44-16E/PQ
Description:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
44-QFP
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 6V