PIC17C43T-25I/PQ
Part Number:
PIC17C43T-25I/PQ
Description:
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44MQFP
Connectivity :
UART/USART
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-QFP
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
RAM Size :
454 x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 6V