PIC16C67T-10/PQ
Part Number:
PIC16C67T-10/PQ
Description:
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
44-QFP
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
14KB (8K x 14)
RAM Size :
368 x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V