PIC16C662T-10E/PT
Part Number:
PIC16C662T-10E/PT
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
44-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT
Program Memory Size :
7KB (4K x 14)
RAM Size :
176 x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V