PIC16C65BT-20I/PQ
Part Number:
PIC16C65BT-20I/PQ
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-QFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
7KB (4K x 14)
RAM Size :
192 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 5.5V