PIC16C64AT-20E/PQ
Part Number:
PIC16C64AT-20E/PQ
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP
Connectivity :
I²C, SPI
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
44-QFP
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
3.5KB (2K x 14)
RAM Size :
128 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V