PIC16C64AT-10E/L
Part Number:
PIC16C64AT-10E/L
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44PLCC
Connectivity :
I²C, SPI
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
3.5KB (2K x 14)
RAM Size :
128 x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
44-PLCC (16.59x16.59)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V