PIC16C621T-20I/SO
Part Number:
PIC16C621T-20I/SO
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC
DigiKey Programmable :
Not Verified
Number of I/O :
13
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
1.75KB (1K x 14)
RAM Size :
80 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
18-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 6V