ZHD-CT-50M-2.4-OUT-9
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
ZHD-CT-50M-2.4-OUT-9
Category:
Heat Shrink Tubing
Description:
CONTINOUS TUBING
Manufacturer :
Category :
Heat Shrink Tubing
Color :
White
Features :
Fluid Resistant
Inner Diameter - Recovered :
0.047" (1.19mm)
Inner Diameter - Supplied :
0.094" (2.40mm)
Length :
164.0' (50.0m)
Material :
Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Recovered Wall Thickness :
0.020" (0.51mm)